!!! Vyhodnocení SONBB najdete   TADY   !!!!                          
                                                 !!!! Pokud nemáte rádi bio tak padejte !!!!

8. Díl

3. května 2012 v 19:51 | Seko |  Psané Příběhy
Toa se vydali na cestu směrem Vo-Koro.

Arax : Jak máme zjistit co způsobilo takovou katastrofu aby si náz zároveň žádný matoran nevšiml ?

Ehrye: Netuším, ale -

Kasde mu skočil do řeči.

Kasde: mám u sebe přesně 4 tyhle věcičky (ukázal něco co připomínalo nabitý vystřelovač zamor koulí). Sledujte co dovedou.

Kasde tou věcí namířil na sebe, vystřelil a v tu chvíli zmizel. Po pár minutách se znova objevil.

Ferix : Skvěle dej mi taky jednu...

Kasde dal každému jednu a šli dál. Po asi 3 hodinách došli k vesnici, která vypadala velice primitivně. Všichni se zneviditelnili a šli ke stanu který byl ze všech největší, vypadal jako vůdcovský, a vycházely z něj hlasy, které se hádaly. Jeden z bioniclů kteří stáli uvnitř byl matoran, s maskou jakou ještě nikdy neviděli, druhý byl toa Voriki, Mocný tou známý jen z těch nejstarších příběhů které byly vytesány v jeskyních ve kterých později vzniklo Onu-Koro. Voriki a matoran se mezi sebou hádali.

Matoran : Já jsem Turaga téhle vesnice, já rozkazuju těm ubohým chudákům, né ty Voriki. To že jsi toa neznamená že máš jakékoli právo mi rozkazovat !

Voriki : Já ti nerozkazuju, akorát tě varuju co by ten experiment mohl přivodit ! Stačí ta nejmenší chybička a celý ostrov shorí v plamenech !

Matoran : LŽI, ŘÍKÁŠ TO JEN PROTO ABYCH NEMOHL ZÍSKAT TU MOC, ABYCH TĚ NÁHODOU NEPŘEKONAL. ALE SMIŘ SE S TÍM, TVÉ DNY VE VO-KORU SKONČILY !!!

Voriki : Ale to je naprosté šílenství, pomátl ses snad naprosto ?!

Matoran : Mlč ty zrádče, JSI OKAMŽITĚ VYHOŠTĚN Z VO-KORA !

Voriki : Jsi naprostý blázen...

Voriki poté odešel. Toa použili znova zneviditenění a matoran vzal 2 masky, kdyz se na ně Artax podíval všiml si že jde o 2 masky stínů. Ty jaké nosili Teridax S Ikaraxem. Matoran začal něco huhlat, jediné čemu toa rozuměli byly slova temnota, energie, síla a makuta. Když to dořekl obě masky začaly podivně vibrovat a pak najednou se roztříštily na spoustu černých střepů ze kterých stoupala jakási tmavě červená pára.

Matoran : A sakra, tohle se nemělo stát, tohle se nemělo stát !!!

Střepy začaly hořet modro černým plamenem a matoran se dal na útěk. Střepy se rozlétly do okolí a každý se zabodl do země, vytvořily klem vesnice kruh a pak to začalo. Země v kruhu začala pukat a ze země začala vytékát láva, Matorané začali panicky pobíhat okolo ale utéct z kruhu se jim nedařilo protože mezi kruhem a zbytkem vesnice se vytvořila trhlina plná žhnoucí lávy.

Ehrye : Asi je čas dát se na útěk !

Každý z toa uslyšel v hlavě ten známý hlas...

Hlas : Jdi na zlatou pláž, v podzemí je cesta,vstup je pod vorikiho sochou.

Všichni toa se rozběhli k vorikiho soše která stála uprostřed vesnice, kolem ní už byla taky 1 velká puklina plná magmatu, ale na druhé straně byla jeskyně. Každý toa, skočil do jeskyně, teď už ale normalně viditelní toa ( v tom zmatku a chaosu si jich nikdo nevšiml) Ferix šel poslední a když se ohlědl viděl na malém kamenném výstupku na okraji vesnice stát Vorikiho do sebe vstřebává ze země a z okolí jakousi fialovorudou energii, pak ale vstup do jeskyně zasypalo kamení.

Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gelu-Nui *Return* Gelu-Nui *Return* | Web | 3. května 2012 v 20:43 | Reagovat

Caweeees t-matanui, super že si speť :)

2 ritok ritok | Web | 3. května 2012 v 20:56 | Reagovat

:-O Super! :-D

3 Seko Seko | Web | 3. května 2012 v 21:06 | Reagovat

dík 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama